Skip to content
Organizacja Zakładu arrow Aktualności arrow VI Dzień Solidarności z Chorymi na Schizofrenię Schizofrenia - otwórzcie drzwi
VI Dzień Solidarności z Chorymi na Schizofrenię Schizofrenia - otwórzcie drzwi
Redaktor: Administrator   
14.09.2007.

Dnia 9 września 2007 r. pacjenci i personel szpitala uczestniczyli w VI Dniu Solidarności z Chorymi na Schizofrenię „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”. Celem organizowanego dnia jest przekazanie wiedzy o schizofrenii, przybliżenie problemów osób chorych psychicznie społeczności lokalnej Białegostoku, przeciwdziałanie stygmatyzacji i wykluczeniu z życia społecznego osób chorych na schizofrenię oraz przełamywanie uprzedzeń społeczeństwa wobec osób chorych psychiczniezdjęcie nr 2.

foto 1

            Obchody zaczęły się pod kinem „ Ton” w Białymstoku przejściem przez symboliczne „otwarte drzwi”. Mógł przez nie przejść każdy, kto chciał wyrazić solidarność z chorymi. Odbył się wernisaż prac malarskich, prezentacja organizacji działających na rzecz osób z chorobą psychiczną, uruchomione zostały punkty informacyjne na temat schizofrenii.
Następnie uroczystość przeniosła się do sali kinowej, gdzie uroczystości połączono z obchodami 10 lecia Klubu Pacjenta „Przystań”. Był symboliczny tort, przemówienia, poczęstunek, prezentacja osiągnięć Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji Psychiatrycznej oraz występy artystyczne.

 

Zmieniony ( 17.04.2009. )
 

certyfikaty

 

 

e-rejestracja

BIP


 https://ezdrowie.wrotapodlasia.pl/public/gallery/1bc6eabc788919c13faf91977098efe7.png